Srčna sodelovanja

Spletno predavanje
“Igrivost - ključ do sodelovanja in povezanosti z otrokom”

v sodelovanju z Nino Lakota

Nina je zdravnica. Pa tudi diplomirana medicinska sestra, terapevtka integralnega dihanja in certificirana mentorica zavestnega starševstva pri dr. Shefali Tsabary.

Navdih za raziskovanje igrivosti je bilo Ninino lastno starševstvo, ker se ji je zdelo večkrat premalo razigrano. V praksi opaža, da se tudi drugim staršem dogaja podobno. Veliko se ukvarjamo z otrokom. Morda celo preveč, pogosto pa na način, ki smo si ga mi zamislili, kar otroka ne napolne, mi pa ne vidimo tistih iskrivih otroških oči in nasmeha, ki bi poplačal ves vložen trud.

Kaj pa, če otrok povezanost razume drugače kot mi?

Kaj, če bi z malo drugačnim načinom ukvarjanja z otrokom v krajšem času bolj napolnili njegovo potrebo po povezanosti, ljubljenosti, uztrosti, avtonomiji?

Starševstvo je odgovorno in resno delo, ni pa nujno, da je resnobno. Lahko je tudi sproščeno, nasmejano in z iskricami v očeh.

V predavanju boste lahko izvedeli več o:

• Kaj se je zgodilo z našo igrivostjo?
  • Zakaj vključiti več igrivosti?
  • Kako vključiti več igrivosti? Praktični primeri, kaj narediti, ko otrok zmerja, ne upošteva pravil, noče sodelovati, nas tepe, se na lepem spet obnaša kot dojenček, ...
  • Agresivna igra - da ali ne?
  • Kaj pa žgečkanje?

Po ogledu predavanja pa pridejo na vrsto vaša vprašanja.

Pri snemanju vsebine za predavanje je namreč Nini nekaj manjkalo - odzivi publike!

Tako kot gre pri starševstvu za uglašenost z otrokom, gre pri predavanjih za uglašenost s publiko - kje potrebujete dodatno razlago, kaj prav vam v praksi predstavlja izziv?

Zato sva se odločili, da vam ponudiva možnost Q&A.

Do vključno 15.3.2024 lahko na maja@osrecevalnica pošljete vprašanja, ki se vam bodo porajala ob poslušanju predavanja ali uporabi podanih predlogov v praksi.

Na zbrana vprašanja bo Nina odgovorila v obliki videoposnetka. Najkasneje 30.3. boste prejeli odgovore na vsa vprašanja, ne le na svoja. Seveda pa ob tem ostanete anonimni, v posnetku bo Nina govorila izključno o vaših izzivih, nikogar ne bo poimensko izpostavila.

Ogled predavanja bo mogoč 30 dni.

Cena predavanja: 33 eur